امروز دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶
راه اندازی آزمایشی نسخه ی جدید دانلودز

کاربران گرامی سرانجام نسخه ی جدید دانلودز با تلاش تیم توسعه آماده شد

ضمن سپاس از همراهی و کمک کاربران عزیزمان از همه ی شما دعوت می کنیم با مراجعه به آدرس 


پیش از استفاده توجه شما را به نکات زیر جلب میکنم : 
- برای استفاده از نسخه ی جدید لازم است شما مجدد در سیستم جدید ثبت نام کنید

- پس از ورود به سیستم جدید از منوی بالا روی نام یا نام کاربری خود کلیک کنید وارد پروفایل خود شوید و آدرس پست الکترونیک خود را تایید کنید 

- توصیه می کنیم حتما با پست الکترونیک که در دانلودز قدیمی ثبت نام کرده اید ، ثبت نام کنید و حتما پسوورد شما در نسخه ی جدید با نسخه ی فعلی تفاوت داشته باشد.


- امکان خرید بسته های 10 گیگابایت تا 250 گیگابایت در نسخه ی جدید وجود دارد

- در صورت درخواست شما در بخش پشتیبانی همه ی اعتبار شما به نسخه ی جدید منتقل خواهد شد ولی امکان بازگشت اعتبار به نسخه ی قدیمی وجود ندارد.

- فقط اعتباری که در دانلودز قدیمی خریداری شده باشد و مدارک خرید آن نزد شما یا در سایت ثبت شده باشد منتقل خواهد شد.

-

راهنمای استفاده از سیستم دانلودز
برای استفاده از امکانات «دانلودز» باید در آدرس http://downloads.ir یک شناسه‌ی کاربری ثبت کنید و سپس متناسب با نیازتان یکی از بسته‌های موجود را خریداری نمایید. در هنگام خرید، به مشخصات بسته‌ها توجه کنید: بسته‌های تعریف شده بر اساس حجم درخواست متمایز شده‌اند تا نیازهای مختلف کاربران را پوشش دهند. پس از پرداخت، معادل با حجم بسته‌ای که خریداری کرده‌اید به واحد پول دانلودز (دیلینگ) در حساب کاربری خود اعتبار دریافت خواهید کرد. شما با استفاده از اعتبار خود می‌توانید درخواست دانلود فایل ثبت کنید، به این ترتیب در صورتی که لینک درخواستی سالم باشد، فایل موردنظر پس از انتقال به دانلودز، در ناحیه‌ی کاربری و در بخش «فایل‌های من» نمایش داده خواهد شد.مهمترین مزایای سیستم دانلودز نسبت به سیستم های مشابه :

 • دانلود از سایت های مهم اشتراک فایل بدون نیاز به خرید اکانت آنها
 • دانلود لینک های تورنت که به دلیل سرعت پایین ممکن است دانلود انها با یک سیستم خانگی ماه ها طول بکشد. بدون نوسانات سرعت سیستم های تورنت.
 • نداشتن محدودیت در تعداد درخواست و حجم فایل های درخواستی
 • باز گشت اتوماتیک اعتبار مصرف شده در صورتی که لینک شما امکان دانلود نداشته باشد بدون نیاز به درخواست از بخش پشتیبانی
 • انتقال کامل فایل درخواستی به سرور های دانلودز به صورتی که فایل شما درصورت حذف از سرور مبدا همچنان بر روی سرور های دانلودز باقی خواهد ماند و شما در زمان تعیین شده بدون نگرانی از حذف فایل امکان دانلود دارید .
 • امکان تمدید فایل ها برای دوره های نامحدود
 • امکان تغییر نام فایل ها برای مواردی که می خواهید فایل را در سایت خود و وب سایت های دیگران به اشتراک بگذارید و یا اصلاحی در نام فایل انجام دهید


درخواست دانلود لینک ها

سیستم دانلودز یک سیستم فایل گیر است ، به این معنی که لینک های مختلفی از سایت های اشتراک فایل مختلف ، سیستم های تورنت و لینک های مگنت و لینک های مستقیم (direct) سایت های دیگر را به طور کامل به سرور های خود منتقل می کند و یک لینک اختصاصی دانلود به شما می دهد که شما می توانید با اطمینان از ماندگاری فایل بر روی سرور های دانلودز و حذف نشدن آن تا مدت معین آن فایل را به راحتی و با حداکثر سرعت دانلود تان به سیستم خودتان منتقل کنید .

دو بخش درخواست لینک در دانلودز وجود دارد :

 • اول بخش «درخواست لینک» که لینک های سایت های اشتراک فایل را در باکس سفید رنگ درخواست لینک کپی می کنید . دقت کنید که در هر خط فقط یک لینک وجود داشته باشد . و همین طور بیشتر دقت کنید لینکی که وارد می کنید جز سایت های تحت پوشش دانلودز باشد . لوگوی سایت ها و سرویس های فعال در لحظه در زیر باکس درخواست دانلود نمایش داده می شود .
  پس از کپی کردن لینک ها و کلیک بر روی کلید «درخواست بررسی» لینک ها چک شده و لیست فایل ها برای شما نمایش داده می شود. با کلید بر روی گزینه ی «دانلود کنید» و نمایش پیام سبز رنگ « فایل با موفقیت به لیست درخواستهای شما اضافه شد»، لینک شما برای دانلود ارسال شده و فایل درخواستی در بخش «لیست فایل های من» نمایش داده می شود . پس از اتمام دانلود آیکن دانلود به جای نمایش درصد دانلود برای شما نمایان می شود که لینک مستقیم دانلود فایل شما به آن لینک شده است . لینک را به یک نرم افزار مدیریت دانلود که اکانت دانلودز شما در آن ست شده است منتقل کرده و فایل را به روی سیستم خودتان دانلود می کنید.
 • بخش دوم بخش «درخواست لینک تورنت» (بیت تورنت) است که شما در این بخش امکان درخواست لینک های تورنت و مگنت را دارید .


واحد پول دانلودز

برای جلوگیری از تاثیر نوسانات بازار و برای آن‌که کاربران در هیچ شرایطی متضرر نشوند، سیستم دانلودز واحد پولی مخصوص به خود را با نام «دیلینگ» برای محاسبات مالی در نظر گرفته است. در حال حاضر هنگام شارژ اعتبار خریداری شده هر دیلینگ معادل یک مگابایت محاسبه می شود . با ثبت درخواست دانلود یه میزان تعیین شده توسط سیستم دیلینگ از اعتبار کاربر مصرف خواهد شد. سعی نکنید دیلینگ را با ریال، دلار یا واحدهای پولی دیگر مقایسه کنید. ارزش دیلینگ با لذتی که از دانلود بی‌دردسر فایل‌ها می‌برید برابری می‌کند.

روش تنظیم نرم افزار IDM

در نرم افزار IDM یا Internet Download Manager و یا سایر نرم افزارهای مشابه مدیریت دانلود، کافی‌ست نام کاربری و کلمه‌ی عبور کاربر در «دانلودز» به صورت تصویر زیر تنظیم شوند. توجه کنید شناسه کاربری شما در دانلودز همان آدرس ایمیلی است که با آن در سایت ثبت نام کرده‌اید :
IDM

برای مشاهده راهنمای دقیق و جامع تر میتوانید از دو مطلب زیر استفاده نمایید :روش خرید بسته‌ها

با کلیک بر روی لینک «خرید آن‌لاین» که در هر بسته مشخص شده است، کاربر به درگاه اینترنتی بانک پارسیان یا بانک ملت متصل شده و می‌تواند با هر کارت عضو شبکه‌ی شتاب (مانند کارت سیبا، مهرکارت، سپهر، پارسیان، پاسارگارد، ملت و غیره) هزینه‌ی مربوطه را به صورت آن‌لاین پرداخت نماید. چنان‌چه با پرداخت آن‌لاین آشنایی ندارید، این صفحه را ببینید. پس از پرداخت، اعتبار خریداری شده با واحد «دیلینگ» به حساب کاربری وی در دانلودز افزوده می‌شود. به این ترتیب کاربر می‌تواند با دیلینگ‌های خود، لینک فایل‌های موردنظر را درخواست بدهد و یا مقدار دلخواه از اعتبار خود را به حساب سایر کاربران منتقل نماید.

انتقال اعتبار و ارسال دعوت نامه

این امکان در سیستم فراهم شده است تا بتوان اعتبار را به میزان دلخواه از حساب کاربری خود به سایر کاربران انتقال داد و یا دیگران را برای عضویت به سیستم دعوت کرد. انتقال اعتبار یا ارسال دعوت نامه به مقدار تعیین شده در ناحیه‌ی کاربری از اعتبار خواهد کاست.

عمومی کردن لینک‌ها

کاربر می‌تواند لینک مستقیم موجود در قسمت «فایل‌های من» را عمومی کند و با دیگران به اشتراک بگذارد. با کلیک بر روی کلید « به اشتراک گذاری» که در بخش تنظیمات مقابل هر فایل وجود دارد و سبز رنگ شدن آیکن مربوطه لینک شما عمومی شده است به این معنی که قابل دانلود توسط همه حتی کسانی که عضو سیستم دانلودز نیستند هم می باشد و نیازی به عضویت در سیستم یا داشتن اعتبار نیست. دقت کنید لینکی که عمومی می شودامکان حذف ، تغییر نام و بازگشت به حالت خصوصی توسط شما را ندارد. لینک های عمومی یک بار توسط ما تایید می شوند . پس همیشه چک کنید که آیکن اشتراک گذاری به رنگ سبز باقی مانده باشد . معمولا تایید فایل ها 24 ساعت زمان می برد ولی فایل شما همان لحظه عمومی شده است بنا براین با کسانی که خلاف قوانین سایت فایلی را عمومی کنند برخورد خواهد شد.
برای کسانی که عضو سیستم دانلودز نیستند لینک های عمومی مستقیم (direct) نیستند . این افراد برای دانلود باید حتما بر روی لینک کلیک کنند و وارد صفحه مربوطه شده و زمان انتظار 20 ثانیه را طی کنند و سپس به دانلود بپردازند بنا براین اگر لینک های عمومی خود را در وب سایت های دیگر به اشتراک میگذارید همیشه به این نکته توجه داشته باشید که کسانی که عضو سیستم دانلودز نیستند حتما باید روی لینک کلیک کنند و نمی توانند لینک را مستقیم به نرم افزار مدیریت دانلودشان منتقل کنند .

سایت‌های تحت پوشش

در حال حاضر امکان درخواست لینک از سایت‌های ... فراهم شده است. این لیست در صورت تغییر در سیستم، به‌روز خواهد شد. ضمناً امکان دانلود از هر لینک مستقیم نیز وجود دارد.
لیست فایل هایی که می توانید از آنها دانلود کنید با توجه به شرایط و وضعیت سایت های اشتراک فایل ممکن است تغییر کند . لوگوی سایت های و سرویس های فعال در هر لحظه در زیر باکس درخواست دانلود نمایش داده می شود . سیستم دانلودز برای دانلود از مجموعه ای از سایت های اشتراک فایل این امکان را فراهم می کند که مورد استفاده ی همه ی کاربران باشد .

دانلود از تورنت

سیستم دانلودز ، امکان دانلود فایل های تورنت را برای کاربران خود فراهم ساخته است . سرویس تورنت دانلودز بر خلاف دیگر سرویس دهندگان محدودیتی برای نوع و تعداد لینک های تورنت ندارد و لینکهای با سید پایین و از سایت های گوناگون تورنت هم امکان اضافه شدن و دانلود شدن بر روی سیستم را دارند بزرگ ترین مزیت سیستم تورنت دانلودز این است که شما امکان اضافه کردن هر لینکی بدون توجه به حجم و تعداد سیدر آن را دارید و بدون نگرانی شاهد خواهید بود که اگر لینک شما امکان دانلود نداشته باشد یا یک لینک مرده باشد به صورت اتوماتیک حذف و بازگشت اعتبار خواهد شد .
برای دانلود لینک های تورنت کافی است فایل دانلود تورنت آن لینک را که حجم آن معمولا زیر یک مگا بایت است به روی سیستم خود دانلود کنید . سپس در بخش «درخواست لینک تورنت» (بیت تورنت) روی کلید Browse کلیک کنید و فایل مخصوص دانلود آن لینک را از روی سیستم خود انتخاب کرده روی کلید «ارسال فایل» کلیک کنید . منتظر بمانید تا پس از چک کردن لینک ها لیست فایل ها در زیر باکس درخواست نمایش داده شود و فایل هایی که امکان دانلود دارند را با کلیک بر روی گزینه "دانلود کنید" به بخش "فایل های من" خودتان منتقل کنید .
توجه داشته باشید که سرعت و امکان دانلود لینک های تورنت بستگی مستقیم به تعداد سیدر های یک فایل و فعال بودن آنها در شبکه تورنت دارد . همین طور دقت کنید در مواردی که همه فایل ها ی موجود در یک لینک مورد نیاز شما هست بهتر هست که از گزینه ی «دانلود همه» استفاده کنید تا شانس و سرعت انتقال فایل شما بیشتر شود . در صورت دانلود تک تک با توجه به این که در اکثر موارد سیدر های لینک بین فایل ها تقسیم می شود ممکن است درخواست شما نتیجه مطلوب را نداشته باشد .

دانلود لینک های مگنت

لینک های مگنت در واقع همان فایل های مخصوص دانلود تورنت هستند که اطلاعات مربوط به دانلود و اتصال به ترکر ها در یک لینک خلاصه شده است و همیشه با ”:Magnet“ آغاز می شوند. در اکثر سایت های تورنت علاوه بر فایل دانلود تورنت ،لینک مگنت آن نیز وجود دارد و با آیکن یک آهن ربای U شکل مشخص است . در سیستم دانلودز امکان درخواست لینک های مگنت وجود دارد . برای این کار به بخش «درخواست لینک های تورنت» (بیت تورنت ) بروید لینک مگنت را در باکس مخصوص وارد کرده و کلید«ارسال لینک» را بزنید . لیست فایل ها برای شما نمایش داده می شود . دقت کنید شرایط دانلود لینک های مگنت هم مانند لینک های تورنت است و سرعت و امکان دانلود آنها به تعداد سیدر ها وفعال بودن آنها بستگی مستقیم دارد . همین طور درخواست تک تک فایل ها شانس انتقال فایل ها را کمتر می کند .

تمدید فایل ها

ماندگاری فایل های بر روی سرور های دانلودز دارای محدودیت ۱۵ روزه می باشد اما ممکن است به دلیل مشکلات شبکه اینترنت، شما موفق نشوید فایل های خود را دانلود کنید و یا حجم فایل های درخواستی به شما این اجازه را ندهد که همه ی فایل های خود را دانلود کنید . بنا براین برای شما این امکان فراهم شده است تا با استفاده از گزینه ی تنظیمات که در جلوی هر فایل می باشد و کلیلک بر روی ایکن "تمدید فایل" فایل خود را تا ۱۵ روز و یا بیشتر تمدید کنید . برای هر ۱۵ روز تمدید فایل به اندازه نصف حجم فایل از اعتبار شما کسر می گردد . توجه کنید تمدید فایل های زیر ۴۰ مگابایت که دانلود آنها رایگان بوده است به اندازه کل حجم فایل از اعتبار شما می کاهد .

ارسال مطلب به دانلود کده

بخش دانلودکده مکانی است برای اشتراک گذاری لینک بین کاربران دانلودز ، در این بخش همه ی کاربران از طریق گزینه ی "ارسال مطلب به دانلود کده" میتوانند لینک هایی که در سایت های گوناگون ایرانی و خارجی دیده اند را با دیگر دوستانشان که عضو سیستم دانلودز می باشند به اشتراک بگذارند . برای هر پست تایید شده در این بخش به کاربران 100 دیلینگ اعتبار هدیه داده میشود . رعایت نکات زیر در ارسال مطلب ضروری میباشد :
 • از عنوان و توضیحات فارسی در پست ها استفاده شود .
 • عکس ها در سایز مناسب و پست ها دارای تصویر باشند.
 • پست شما نباید عینا کپی برداری شده از سایت های دیگر باشد پست را ویرایش کنید و آن را با زبان خودتان معرفی کنید .
 • لینک ها حتما در باکس لینک قرار بگیرند و چک شده و سالم بانشد و حجم آنها نیز مشخص باشد.
 • ارسال پست های پی در پی و زیاد در یک موضوع، ارسال پست های بی ربط و نا مفهموم و دارای لینک های خراب باعث می شود که اکانت شما بسته شود.


انتقال گروهی فایل ها به نرم افزار

کاربرانی که تعداد زیادی لینک همزمان درخواست می دهند و می خواهند در سریع ترین زمان ممکن آنها را به نرم افزار مدیریت دانلود خود منتقل کنند می توانند با انتخاب لینک از طریق چک باکس جلوی هر فایل و استفاده از کلید "لینک دانلود" لیست همه ی لینک ها را یک جا داشته باشند . کاربرانی که از نرم افزار های IDM و Flashget استفاده میکنند با انتخاب همه ی لینک ها و راست کلیک بر روی انها و کلیک بر روی گزینه copy می توانند لینک ها را مستقیما به نرم افزار خود منتقل کنند .

گزارش لینک خراب

در قسمت «لیست فایل های من» در بخش تنظیمات مقابل هر فایل گزینه ی گزارش لینک خراب وجود دارد . اگر فایلی خراب دانلود شده بود علاوه بر این که می توانید در بخش پشتیبانی به ما اطلاع دهید با کلیک بر روی آیکن گزارش لینک خراب می توانید آن فایل را برای بررسی، نشانه گذاری کنید تا توسط ما مشکل برطرف شود و یا در صورت برطرف نشدن مشکل ، فایل توسط ما حذف و بازگشت اعتبار شود. عمومی ترین مشکل فایل ها به این شرح می باشد :
 • فایل هایی که حجم آنها با حجم واقعی که در مقابل هر فایل مشخص است تفاوت زیادی دارد
 • فایل هایی که هنگام آغاز دانلود در نرم افزار ارور های 403 و 404 و ارور های معمول دیگر برای شما نمایش داده می شود .
لینک های گزارش شده در حداکثر 24 ساعت بررسی و تعیین تکلیف می شوند .

محدودیت‌ها و قوانین درخواست فایل

این سیستم برای برداشتن محدودیت‌های کاربران طراحی شده است، بنابراین سعی شده در طراحی آن کم‌ترین محدودیت‌ها ایجاد شود. در حال حاضر با توجه به متن توافق‌نامه‌ی دانلودز و کاربران (که در این آدرس قابل مشاهده است) و نوع بسته‌ی خریداری شده، نوع محدودیت کاربر در سیستم دانلودز تعیین خواهد شد. نکته‌ی مهم در این رابطه این است که محدودیت‌های ذکر شده فقط در مورد «درخواست دانلود» از فایل هاستینگ‌ها (مانند رپیدشر) اعمال می‌شوند و نه در مورد دانلود فایل از سرورهای دانلودز. به عنوان یک مثال کاربردی، وقتی کاربر درخواست دانلود یک فایل ۱۰۰ مگابایتی از سرور رپیدشر را می‌دهد، ۱۰۰ دیلینگ از اعتبار بسته‌ای که خریداری کرده است کاسته می‌شود. سپس این فایل ۱۰۰ مگابایتی به سرورهای دانلودز منتقل شده و لینک دانلود مستقیم و با قابلیت resume آن در اختیار وی قرار می‌گیرد. موارد قابل توجه در هنگام درخواست فایل به شرح زیر می‌باشند:
 • هم‌اکنون هر فایل حداکثر تا ۱۵ روز پس از درخواست، قابل دانلود است. تاریخ انقضای هر فایل در قسمت «فایل‌های من» برای هر فایل نمایش داده می‌شود.
 • چنان‌چه ۲۴ ساعت از زمان درخواست فایل بگذرد و انتقال فایل ناموفق باشد، اعتبار هزینه شده به صورت خودکار به حساب کاربر برگشت داده خواهد شد.


گزارش کارکرد

برای اطلاع از حجم کل درخواست داده شده در بازه‌های زمانی مختلف و هم‌چنین نمایش تراکنش‌های مربوط به دیلینگ‌های کاربر، قسمت «گزارش کارکرد» در سیستم گنجانده شده است. در این قسمت می‌توان گزارش دیلینگ‌های مصرف شده یا خریداری شده و نحوه‌ی مصرف آن‌ها را مشاهده کرد.
در بخش گزارش کارکرد درخواست ها و بازگشت اعتبار های شما تنها 5 ماه گذشته را در بر می گیرد ولی لیست خرید ها و نقل و انتقال اعتبار شما به صورت کامل و از ابتدا در این بخش قابل دسترسی است .

پشتیبانی

کاربر می‌تواند هرگونه سوال یا درخواست خود را از طریق گزینه‌ی «پشتیبانی» در منوی کاربری با مدیران سایت در میان بگذارد. این بخش به صورت پیوسته بررسی شده و به تمامی درخواست‌ها پاسخ داده خواهد شد.
توجه کنید ، هنگام ارسال پیام در بخش پشتیبانی از کیبورد فارسی استفاده کنید تا متن شما قابل خواندن باشد . همین طور هنگامی که مشکل یا سوالی مطرح می کنید حتما با جزییات کامل باشد. مثلا نام فایل یا لینک آن را ارسال کنید ، بگویید با چه نرم افزاری دانلود می کنید و جزییات دیگر . در این صورت سریع تر و دقیق تر به شما پاسخ خواهیم داد و مشکل شما زود تر حل خواهد شد . به درخواست های تکراری و تیکت های پیاپی و مشابه و همین طور به درخواست هایی که با لحن غیر معمولی نوشته شده باشد دیر تر رسیدگی خواهد شد و یا درخواست شما بدون پاسخ خواهد ماند .
همچنین در بخش پشتیبانی انتقادات و پیشنهادات خود را برای هرچه بهتر شدن سیستم برای ما ارسال بفرمایید ما همه ی پیشنهاد های شما را در نظر خواهیم گرفت و در برنامه گسترش سیستم دانلودز نظرات شما را اعمال خواهیم کرد.


لطفا منتظر باشید...